Toto je 5 vecí, ktoré by v zime vášmu psovi nemali chýbať

Zima dolieha aj na našich domácich miláčikov.

Uistite sa preto, že vášmu psíkovi nechýba ani jedna z týchto piatich vecí.


Zima je náročným ročným obdobím, ktoré dáva zabrať ako ľuďom, tak i zvieratám. Tým práveže ešte viac, nakoľko v tomto období sú o to viac odkázané na starostlivosť ľudí. Ak im chcete dopriať naozaj všetko, čo potrebujú, postarajte sa o to, aby mal váš psík týchto 5 vecí.

 

#1 Teplé oblečenie pre krátkosrsté plemená

 

Ak je váš psík “akčný” a aj v zime pobehuje po snehu hore-dole, oblečenie príliš riešiť nemusíte. Rovnako sa ním nemusíte zaoberať ani v prípade, ak máte doma dlhosrsté plemeno. Ak však máte krátkosrstého psíka alebo ak je už starší, kúpu svetra alebo kabátika by ste určite nemali podceniť. 

 

#2 Zvýšený príjem Omega-3 mastných kyselín

 

V zime ich zvýšený príjem prospeje nielen nám, ľuďom, ale aj psíkom. Doprajte preto svojmu miláčikovi viac pokrmov z rýb, prípadne mu do stravy 1-2x denne zamiešajte zopár kvapiek rybieho oleja. 

 

#3 Ochranný krém na labky

 

Veľkou záťažou sú pre psie labky nielen mrazy, ale aj posypová soľ. Tá je veľmi agresívna a psíkovi môže spôsobiť nepríjemné a bolestivé ranky. Jedným z riešení môže byť kúpa psej obuvi, tú však znesie minimum psíkov. Oveľa lepšou voľbou preto býva kúpa kvalitného krému na ochranu labiek, ktorú je do podušiek potrebné vmasírovať aspoň 1x denne. 

 

#4 Signalizačný obojok

 

V zime sú dni najkratšie a stmieva sa naozaj veľmi skoro. Ak so psíkom chodievate na prechádzky aj za tmy, určite mu zadovážte signalizačný obojok, vďaka ktorému ho vodiči uvidia už z diaľky. 

 

#5 Výživové doplnky na podporu imunity

 

Tú v zime nepotrebujeme posilniť len my, ale aj naši štvornohí priatelia. Doprajte preto svojmu psovi kvalitné výživové doplnky a vitamíny, ktoré podporia jeho imunitu, celkové zdravie a kondíciu ale i stav kostí, srsti či kĺbov. Tie sú totiž v zime zaťažované omnoho viac. 

mojchov.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre