Silvester je pre väčšinu psov hotovým utrpením. Týchto 10 tipov vám pomôže zvládnuť ho

Silvester nie je pre psíčkarov práve tým najobľúbenejším sviatkom.

Existuje však zopár tipov, ktoré strach vášho psíka zmiernia.


Ako je všeobecne známe, psíkovia majú oveľa citlivejší sluch ako ľudia, preto zvládajú Silvester oveľa horšie. Ohňostroje a delobuchy sú pre ne utrpením, ktorým si, žiaľ, musia prejsť každý jeden rok. Ak vám však na psíkovi záleží, môžete mu pomôcť.

 

Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu jeho strach zmierniť.

 

  1. Ak chodíte psíka venčiť, urobte to ešte v podvečerných hodinách, kým je na uliciach relatívny pokoj. V prípade potreby môžete použiť mobilnú toaletu pre psy, na ktorú ho môžete naučiť v dostatočnom časovom predstihu.
  2. Psíka venčite zásadne na vodítku. Predídete tým tomu, že sa zľakne zvuku petardy a utečie vám.
  3. Psa umiestnite v byte či v dome na to najtichšie možné miesto (napríklad do kúpeľne alebo na toaletu) a po celý čas buďte pri ňom. 
  4. Ak je to čo i len trochu možné, dovnútra dajte aj psíka, ktorého máte inak vonku.
  5. Svojho štvornohého priateľa sa pokúste nejak zabaviť. Ak napríklad má nejakú svoju oľúbenú hračku, ponúknite mu ju.
  6. Psíka cez deň unavte. Veľa sa s ním hrajte, choďte s ním na dlhú prechádzku, doprajte mu veľa jedla. Keď bude unavený a ospalý, stresujúci hluk bude vnímať menej. 
  7. Vymyslite preňho niečo nové. Keď sa bude blížiť polnoc, skúste jeho pozornosť zaujať nejakou hrou, ktorú sa bežne nehrávate alebo jedlom, ktoré ešte nejedol. 
  8. Povozte ho v aute — samozrejme, ak to má rád. Niektoré psy jazdu autom milujú. Ak do tejto skupiny patrí aj ten váš, naložte ho do auta a vydajte sa spolu na cestu diaľnicou. Naskytne sa vám pekný výhľad na ohňostroje, no nebudete ich počuť, rovnako tak budete izolovaní aj od petárd. 
  9. Ostaňte pokojní. Na psíka nekričte a ani nedajte najavo, že vás jeho strach znepokojuje. Ostaňte pokojní — len tak vycíti, že všetko je v poriadku.
  10. Neodkladajte čipovanie svojho psíka — podľa zákona na to síce máte čas do 31.októbra 2019, no ak by vám na Silvestra náhodou utiekol, práve vďaka mikročipu sa vám môže v zdraví vrátiť domov. 
mojchov.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre